Hakiş Sendikasına İşçi-İşveren Sosyal Diyalog Projesi

HAK-İŞ ve MÜSİAD’ın ortaklaşa yürüttüğü “İşçi ve İşverenlerin Uyum Yeteneklerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması Teknik Destek Projesi” açılış toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Çalışma Sos

PROJE NEYİ HEDEFLİYOR?
Projenin ulaşmak istediği üç ana sonuç bulunuyor. Bunlar;
-HAK-İŞ ve MÜSİAD üyelerinin uyum yeteneklerinin artırılması,
-HAK-İŞ Konfederasyonunun Politika Geliştirme ve Hayat Boyu Öğrenme Kapasitesinin artırılması,
-İşçi, İşveren ve İşveren temsilcilerinin uyum, nitelik ve yeterliliklerinin artırılmasının önemi hakkında kamuoyu bilinci oluşturmak.
20 ay sürecek proje süresince İş Yaşamı Becerileri Eğitimleri, Sektörel Uyum Eğitimleri ve Atölye Çalışmaları, Sendika Temsilcileri ve Yöneticilerine yönelik Atölye Çalışmaları, İleri Düzey Eğitimler ve AB ülkelerine gerçekleştirilecek çalışma ziyaretleri gibi faaliyetler gerçekleştirilecek. 
Bu faaliyetler ile Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan 15 ilde yaklaşık 8 bin işçi, işveren, temsilcileri ve sendika yöneticilerine ulaşılması hedefleniyor. Faaliyetlerin gerçekleştirileceği iller arasında Ankara ve İstanbul’un yanı sıra Antalya, Artvin, Bursa, Denizli, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Kocaeli, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon da bulunuyor.

Hakiş Sendikasına İşçi-İşveren Sosyal Diyalog Projesi

07Mart

Bu içerik 2195 defa incelendi.
Üste Çık